วันที่ 29 มีนาคม 2564 นายกัสมัน ยะมาแล เกษตรจังหวัดนราธิวาส พร้อมด้วยนางลัดดาวัลย์ จันทิตย์ หัวหน้ากลุ่มยุทธศาสตร์และสารสนเทศ นายวีรพันธุ์ นิลวัตร หัวหน้ากลุ่มส่งเสริมและพัฒนาการผลิต และนักวิชาการส่งเสริมการเกษตร สำนักงานเกษตรจังหวัดนราธิวาส ลงพื้นที่อำเภอสุไหงปาดี เพื่อติดตามการเตรียมความพร้อมดำเนินโครงการเพิ่มประสิทธิภาพการผลิตข้าวปลอดภัย โครงการตามบัญชีท้าย พ.ร.ก. ให้อำนาจกระทรวงการคลังกู้เงินเพื่อแก้ไขปัญหาเยียวยาและฟื้นฟูเศรษฐกิจและสังคมที่ได้รับผลกระทบจากสถานการณ์การระบาดของโรคติดเชื้อไวรัสโคโรนา 2019 พ.ศ. 2563
————————————
นางสุทธิวรรณ จำรัสศรี ภาพ / ข้อมูล , นายยศกร บุตรมาตา ข่าว
![](https://narathiwat.doae.go.th/province/wp-content/uploads/2021/03/S__13049968-300x225.jpg)
![](https://narathiwat.doae.go.th/province/wp-content/uploads/2021/03/S__13049962-300x225.jpg)
![](https://narathiwat.doae.go.th/province/wp-content/uploads/2021/03/S__13049965-300x225.jpg)
![](https://narathiwat.doae.go.th/province/wp-content/uploads/2021/03/S__13049967-300x225.jpg)
![](https://narathiwat.doae.go.th/province/wp-content/uploads/2021/03/S__13049968-300x225.jpg)
เกษตรนรา ติดตามเตรียมความพร้อมการดำเนินโครงการเพิ่มประสิทธิภาพการผลิตข้าวปลอดภัย
I like this web blog it’s a master piece! Glad I noticed this ohttps://69v.topn google.Raise your business
I’ve been browsing online more than 3 hours lately, but
I by no means found any interesting article like yours. It’s beautiful price enough for me.
In my view, if all web owners and bloggers made good content material as you did, the internet will probably be a lot more useful than ever before.
What’s up tto every single one, it’s actually a nice for me to pay a
visit this web site, it contains helpful Information.
Pretty part of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I acquire in fact loved account your weblog posts.
Anyway I’ll be subscribing on your feeds and even I achievement
you get right of entry to persistently rapidly.
This design is wicked! You certainly know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!